Brian May : Queen nie zagra na festiwalu Glastonbury bez przeprosin za odstrzał borsuków

Brian May zapowiedział, że Queen nie zagra w Glastonbury w przyszłym roku po tym, jak posprzeczał się z założycielem festiwalu na temat kontrowersyjnego odstrzału borsuków. 72-letni gitarzysta i obrońca praw zwierząt zdementował pogłoski jakoby jego zespół miał być gwiazdą programu 50lecia festiwalu w przyszłym roku.

Założyciel Michael Eavis (84 lata), który jest także mleczarzem, nazwał Maya „zagrożeniem dla gospodarstw” i skrytykował jego protesty przeciw odstrzałowi borsuków, który ma na celu ograniczenie zwierzęcej gruźlicy. W zeszłym roku poparcie odstrzału przez Eavisa skłoniło Petera Egana, aktora brytyjskiego serialu Downton Abbey do wezwania fanów muzyki do bojkotu festiwalu.

Przemawiając w BBC radio 2 w piątek May stwierdził, że Queen, który jest w trakcie trasy ze zwycięzcą Amerykańskiego Idola Adamem Lambertem na wokalu, nie zagra w ramach Glanstobury w 2020 chyba, że „rzeczy zmienią się radykalnie”.

“Nie, my tego nie zrobimy i jest wiele tego powodów. Jednym z nich jest to, że Michael Eavis często mnie obrażał, a ja to niespecjalnie lubię” – powiedział. “Ale to, co przeszkadza mi bardziej to fakt, że popiera on odstrzał borsuków, który ja uważam za tragedię i niepotrzebną zbrodnię przeciwko przyrodzie”

May jest, między innymi, współzałożycielem organizacji Save Me, która prowadzi kampanie przeciw polowaniom na losy i odstrzałom borsuków. Organizacja została założona w 2010 we współpracy z działaczką na rzecz środowiska Anne Brummer i nazwana tytułem przeboju Queen z 1980 roku.

May pojawił się w programie Zoe Ball obok piosenkarza i autora piosenek Jamesa Blunta oraz jurorki programu Strictly Come Dancing (brytyjski Taniec z gwiazdami) Shirley Ballas.

Blunt nie przyznał czy zagra na 50leciu festiwalu Glastonbury. “Wyruszam w trasę po Wielkiej Brytanii w lutym. Będę grać w ramach paru letnich festiwali. Glastonbury zawsze było moim ulubionym miejscem na koncert. Grałem na scenie w kształcie piramidy parę razy i  jest to wspaniałe miejsce”

Diana Ross, która zdobyła sławę w The Supremes, została już ogłoszona jako wykonawca przyszłorocznego koncertu Legend, który w zeszłym roku wypełniła Kylie Minogue

Przedstawiciele festiwalu Glastonbury zostali poproszeni o komentarz

One thought on “Brian May : Queen nie zagra na festiwalu Glastonbury bez przeprosin za odstrzał borsuków

  • 14 stycznia 2020 o 14:07
    Permalink

    Problemy pierwszego świata. Borsuki itp.
    Czasem bratanek za bardzo gwiazdorzy

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *