Zdjęcie Freddiego na aukcji w Desie

Zdjęcie autorstwa Marcello Mencariniego uznanego włoskiego fotografa trafiło na aukcje w Desie.

Opis zdjęcia: wydruk pigmentowy/papier Canson Infinity Baryta Prestige, 45 x 59,7 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Marcello Mencarini’ sygnowany, datowany, numerowany i opisany ołówkiem na odwrocie: 'Marcello Mencarini | FREDDIE MERCURY | SANDREMO 1984 | COA# [hologram] 39112′
na odwrocie pieczęć autorska: 'COPYRIGHT MARCELLO MENCARINI | ALL RIGHTS RESERVED’ na odwrocie pieczęć: 'GALERIE GRACE RADZIWILL’

Zdjęcie Freddiego pochodzi z festiwalu w San Remo z 4 lutego 1984 r.

Zdjęcie pochodzi z kolekcji Grace Radziwiłł:

„Wszystkie prace należą do zbioru paryskiej kolekcjonerki Grace Radziwiłł, która w wieku 18 lat opuściła Warszawę, aby rozpocząć życie w Paryżu – wśród artystów i kreatorów mody, współpracując m.in. ze słynną modystką Paulette. To podczas sesji u niej, w wieku 30 lat, Grace spotkała fotografików pracujących dla magazynu Vogue – Helmuta Newtona i Vladimira Sichova. Spotkanie to zapoczątkowało fascynację sztuką fotografii i tworzenie własnej kolekcji. Jak mówi kolekcjonerka o swojej pasji: – Każde zdjęcie, które kupuję, dotyka mnie szczególnie historią utrwaloną w obrazie. Wszystkie fotografie wydaja mi się ulotne, każdego dnia widzę przecież tyle zdjęć! Jednakże zachowuję w pamięci te wywierające największy wpływ. Są one za każdym razem inne – wyjątkowe, niekiedy niepokojące. Z wieloma fotografami kolekcjonerka współpracuje od wielu lat. Organizuje również wystawy.” za https://rynekisztuka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *