We Will Rock You w Polsce

Wiele wskazuje, że musical Queen We Will Rock You pojawi się w Polsce. Fani Queen znają tytuł od czasów jego premiery w 2002 r. w Londynie.

Musical miałby być grany w warszawskim Teatrze Roma po zakończeniu sezonu z tytułem Aida z muzyką Eltona Johna. Aida jest grana od obecnego sezonu i powodzenie wśród publiczności pokaże, kiedy na scenie mógłby się pojawić musical z piosenkami Queen. Opcjonalne terminy to jesień 2020 r. lub wiosna 2021 r.

Castingi do ról są prowadzone z odpowiednim wyprzedzeniem. W większości krajów piosenki Queen były tłumaczone na język lokalny np. hiszpański czy włoski. Obecnie trwają trasy objazdowe musicalu po UK i USA oraz rusza wersja włoska.

Teatr Roma również rozpatruje tytuł Wicked, który fani Queen mogą kojarzyć z występów w nich Kerry Ellis. Kerry Ellis grała w londyńskim WWRY oraz od lat współpracuje z Brianem Mayem, w tym w 2016 r. wystąpiła z nim w Krakowie.

Obecnie w Teatrze Rampa w Warszawie można oglądać przedstawienie Rapsodia z Demonem z wykorzystaniem piosenek Queen. Aktorzy śpiewają piosenki po angielsku i muzyka jest grana na żywo.

 

foto: materiały promo WWRY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *