Światowy Dzień AIDS

1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS. Obchodzimy go od 1988 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają tego dnia Czerwoną wstążkę.

Zespół Queen po śmierci Freddiego wydał charytatywny singiel These Are The Days Of Our Lives/Bohemian Rhapsody  na terenie  Wielkiej Brytanii i Europy. Dotarł do 1 miejsca gdzie był przez 5 tygodni. Zyski zostały przeznaczone na rzecz fundacji Terrence Higgins Trust (prowadząca kampanii uświadamiające na temat HIV i zdrowia).

W późniejszych latach pozostali muzycy Queen włączyli się w różne kampanie na rzecz walki z AIDS i na potrzeby chorych. Począwszy od koncertu Freddie Mercury Tribute z 1992 r., po koncerty z cyklu 46664 czy działalność fundacji The Mercury Phoenix Trust. W 2003 r. Brian i Roger wykonali utwór Say It’s Not True na koncercie 46664. W 2007 r. ukazała się wersja Queen+Paul Rodgers na charytatywnym singlu na rzecz fundacji 46664.

Nagraliśmy też nową wersję „Say It’s Not True”, piosenki którą napisaliśmy dla Nelsona Mandeli i [przy okazji Światowego Dnia AIDS w 2007] udostępniliśmy do ściągnięcia za darmo. Teraz wszyscy śpiewamy zwrotki po kolei, a końcówka ma cięższe brzmienie. – Roger Taylor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *