Świat Wayne’a i Bohemian Rhapsody – 25 lat

Oficjalna strona Queen przypomina nam, że właśnie mija 25 lat od powstania filmu Świat Wayne’a w reżyserii Penelope Spheeris. Jest to film szczególny dla fanów Queen, ponieważ został w nim wykorzystany utwór Bohemian Rhapsody. Motyw utworu pojawia się już w pierwszych scenach, gdzie czwórka przyjaciół wkłada do odtwarzacza w aucie kasetę z nagraniem tej rockowej opery, po czym wyruszają na miasto wesoło naśladując słynne chórki Queen.

Jak dodaje strona Queen, film ten w 2000 roku plasował się na 41. miejscu listy najlepszych komedii wszechczasów. Co więcej, dzięki wykorzystaniu Bohemian Rhapsody Świecie Wayne’a utwór wspiął się po raz pierwszy od jego wydania (17 lat wcześniej) na 2. miejsce Billboardu. Początkowo w filmie miał być wykorzystany materiał od Guns N’ Roses, ale Mike Myers, który grał czołową postać w produkcji, chciał aby było to Bohemian Rhapsody. W przeciwnym wypadku, gdyby odrzucono jego rządanie, groził on opuszczeniem projektu.

Link do oryginalnego wpisu oraz źródła zdjęcia w tle: http://www.queenonline.com/en/news-archive/waynes-world-and-bohemian-rhapsody-25-years/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *