Man From Manhattan remastered

Singel Eddiego Howella z 1976 r. Man From Manhattan, z gościnnym udziałem Freddiego na fortepianie i w chórkach, jak i w roli producenta oraz Briana Maya na gitarze, doczekał się wersji remasterowanej i kolejnej reedycji. Singel CD ukazał się 3 kwietnia 2020 r. nakładem Warner Brothers i jest dostępny w serwisie Amazon w cenie USD 9.98.

Na singlu znalazł się tylko ten jeden utwór o długości 3:21. Wcześniejsze wydanie singlowe z 1994 r. zawierało wersję oryginalną utworu, dłuższą Revisited oraz dwa inne utwory Howella, Hallowed Ground i Drink Her Away. Wersja oryginalna singla zawierała utwór Waiting In The Wings, już bez udziału muzyków Queen.

Do spotkania muzyków doszło w 1975 r. na koncercie Howella, na którym Freddie usłyszał utwór i przypadł on mu do gustu, zaoferował więc jego wyprodukowanie. Sesje nagraniowe miały miejsce w Sarm East Studios w Londynie i trwały tydzień. Sam utwór powstał pod koniec 1974 r. po wizycie Howella na Manhattanie.

Co do samego remasteru nie można mieć zastrzeżeń, jednak w kwestii graficznej całkiem niezłą okładkę oszpecono niewyszukanym liternictwem.

Skład nagrywający:

Wokal, chórki, gitara akustyczna – Eddie Howell
Chórki, Fortepian – Freddie Mercury
Gitara prowadząca – Brian May
Gitara basowa – Jerome Rimson
Bębny – Barry De Souza
Producent – Freddie Mercury dla Queen Productions

Remaster – Dyre Gormsen @Eastcote Studios, Londyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *