Gwiazdka wolna od indyka

Wpis Briana z jego Soapboxu na temat indyków na Święta:

Moje siły na pewno wracają.

Tego ranka, robiąc porządki z Magic Radio grającym w tle (które lubię) dostałem wybuchu złości.

Puszczają tam reklamę Amazon Echo (czy to jest właśnie to ? Pewien rodzaj konkurencji dla Siri, myślę).

Głos mężczyzny mówi … “Opowiedz mi Świąteczny żart”

A potem głos kobiety: “Jasne. Dlaczego indyk nie był głodny na Święta? Bo był już wcześniej napchany.”

Zastanawiam się, czy sprzeda to produkt Amazona? A może wielu ludzi, jak ja, zostanie odepchniętych przez ten beznadziejny brak wrażliwości.

Co innego jeść zwierzęta, a co innego nie mieć dla nich szacunku … popierając myślenie, że ich życie i uczucia nic nie znaczą

Jeszcze niedawno żarty o ludziach innych ras, wyrażające brak szacunku dla nich, były społecznie akceptowane. Dziś już tak nie jest.

Mam nadzieję, że jesteśmy blisko tego dnia, kiedy puszczanie czegoś takiego w radiu lub telewizji stanie się niedozwolone. Kiedy prawa zwierząt zostaną w końcu uznane.

Nie będzie więc żadnych martwych ptaków w moim domu w te Święta. To Boże Narodzenie wolne od przemocy, które sprawi nam radość.

Wiesz – nie musisz być wegetarianinem, żeby się do mnie dołączyć. Mniejsza przemoc wobec zwierząt opiera się przede wszystkim na jedzeniu MNIEJSZEJ ilości mięsa.

Spożywanie mniejszej ilości mięsa i nabiału to potrójne dobro. Jest to lepsze dla naszych współstworzeń, lepsze dla zdrowia planety – obniżenia emisji przyczyniających się do tworzenia dziury ozonowej i zanieczyszczeń i ostatecznie … dużo, dużo lepsze dla życia naszego i naszych dzieci. Są na to dowody. Ryzyko zachorowań na choroby serca jest niewątpliwie zmniejszane dzięki ograniczeniu spożywania mięsa. Chcesz mieć więcej wesołych Świąt, w jakich będziesz mógł uczestniczyć ze swoimi dziećmi ? Dołącz do mnie ! Zacznij z Gwiazdką wolną od indyka tego roku.

Serdecznie pozdrawiam

Bri

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *