Zmarł muzyk Status Quo

24 grudnia w hiszpańskiej Marabelli zmarł Rick Parfitt. Gitarzysta Status Quo trafił do szpitala w wyniku poważnej infekcji, która była powikłaniem po kontuzji barku. Muzyk zrezygnował z koncertowania ze swoimi macierzystym zespołem po przebytym w lecie zawale serca, ale na 2017 r. planował wydanie solowego albumu i autobiografii.

Urodziny Freddiego po koncercie w Wembley Arena - 1984 r.
Urodziny Freddiego po koncercie w Wembley Arena – 1984 r. Źródło: queenlive.ca
1984-status-quo
Od lewej do prawej: Lemmy z Motorhead, Roger Taylor, Andy Bown z Status Quo, John Entwistle z The Who, Kenney Jones, Francis Rossi z Status Quo, Rick Wakeman, Denny Laine. Pierwszy rząd od lewej do prawej:: ?, Alan Lancaster, Rick Parfitt i Pete Kircher z Status Quo, ?. Zdjęcie: Dave Hogan, 1984

 

Dla fanów Queen postać Ricka nie jest obca, Status Quo supportowało Queen na trasie Live Magic pod czas pięciu koncertów m.in. na stadionie Wembley. W 1996 r. Brian zagrał ze Status Quo w Brixton Academy, zaś w 1998 r. Brian i Rock wystąpili w niemieckim programie Gute Nacht Gottschalk. 7 września 1984 r. Rick wystąpił z Queen w Wembley Arena, wykonali wspólnie klasyk Elvisa Jailhouse Rock.

W 1984 r. Roger Taylor z Rickiem skomponowali i nagrali wspólnie utwór It’s an Illusion, który trafił na album Strange Frontier.

Roger Taylor i Rick Parfitt na wyścigach F1
Roger Taylor i Rick Parfitt na wyścigach F1 w Monako

Brian May napisał: Jestem wstrząśnięty i smutny. Trudno znaleźć słowa. Naprawdę trząsłeś naszym światem. Spoczywał w spokoju drogi kolego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *