Zmarł Gerry Stickells

Kolejna smutna wiadomość ze świata Królowej zmarł wieloletni tour menadżer zespołu Queen Gerry Stickells.

Był menadżerem tras Jimiego Hendrixa, Bette Midlera, Paula McCartneya, Madonny, Lionela Richie, The Steve Miller Band i innych.

W 1977 r. założył firmę GLS Productions, która obsługiwała trasy koncertowe m.in. Eltona Johna, Roda Stewarta, Fleetwood Mac, Michaela Jacksona, Paula McCartneya i innych.

Gerry urodził się w 1942 r. w Lydd, Kent, był jednym z dziesięciorga dzieci. W wieku 15 lat porzucił szkołę i został stażystą w warsztacie samochodowym. Na początku lat 60 zaczął zajmować się lokalnymi zespołami by w listopadzie 1966 r. zając się legendarnym gitarzystą Jimim Hendrixem aż do jego tragicznej śmierci w 1970 r. W 1976 r. ówczesny menadżer Queen John Reid zatrudnił go, aby zajmował się jego podopiecznymi i aż do 1986 r. zajmował się trasami koncertowymi zespołu Queen. Organizował jeszcze koncert Tribute dla Freddiego w 1992 r. W późniejszych latach pracował m.in. z Paulem McCatneyem. W 2004 r. zaczęły się problemy zdrowotne Garry’ego wykryto u niego nowotwór w mózgu. W 2007 r. otrzymał nagrodę Parnelli Lifetime Achievement Honor.

One thought on “Zmarł Gerry Stickells

  • 7 marca 2019 o 13:09
    Permalink

    Smutna wiadomość. Wierzymy, że spotkał teraz bezpośrednio Freddiego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *