Wywiad z reżyserem Bohemian Rhapsody

Reżyser filmu Bohemian Rhapsody Dexter Fletcher udzielił wywiadu dla Indie Wire.

Fletcher w wywiadzie opowiedział o pracach nad filmem i Bryanie Singerze.

W grudniu 2017 r. producencie filmu zakończyli współprace z Singerem i pałeczkę po nim przejął Fletcher.  Już w 2014 r. Dexter był brany pod uwagę jako reżyser filmu, ale rozminął się z producentem Grahamem Kingiem gdyż mieli inną wizję filmu odnośnie kategorii wiekowej, Dexter chciał filmu o podwyższonej kategorii R (jeśli mamy mniej niż 17 lat, do kina bez rodzica nie wejdziemy). Wyższa kategoria była zresztą w myśl Sachy Barona Cohena, który był długo brany pod uwagę jako odtwórca głównej roli.

Kiedy wytwórnia potrzebowała pomocy po wywaleniu Singera zgłosili się do Fletchera gdyż znał projekt, film był w 2/3 zrobiony. Dexter obejrzał powstały materiał i nie zmieniał koncepcji filmu; dokończył projekt zgodnie z myślą pierwszego reżysera. W trakcie kwietniowej prezentacji filmu w Las Vegas nie padło nazwisko reżysera, na ten moment nie jest jeszcze wiadomo kto będzie widniał jako twórca, warto wspomnieć, że może to być istotne przy nominacjach do nagród m.in Oscarów.

Fletcher w wywiadzie wspomniał, że nie przywiązuje do tego wagi gdy film jest świetny, a Rami naprawdę wykonał wspaniała robotę.

Scenografia filmu – kulisy Live Aid

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.