Peter Freestone o zwiastunie filmu o Queen

Peter Freestone były asystent Freddiego podczas Holenderskiego Dnia Queen w ciepłych słowach odniósł się do pierwszego z opublikowanych zwiastunów Bohemian Rhapsody.

Wyczekiwany przez wielu fanów film fabularyzowany o zespole Queen produkcji 20th Century Fox oraz Regent Production zapowiedziany jest na końcówkę 2018 roku. Po wielu latach produkcji i zawirowań wreszcie wejdzie do kin.

Na samym początku należy wspomnieć iż Peter był doradcą podczas kręcenia filmu.

Peter przez ponad 5 miesięcy będąc w Londynie doradzał w kwestii kostiumów jak i aranżacji wnętrz. Garden Lodge (dom Freddiego) został odtworzony ponieważ nie została wydana zgoda na kręcenie zdjęć w oryginalnej lokalizacji (zapewne przez Mary Austin).

Wspomina on o wielkiej drobiazgowości podczas kręcenia, niektóre mogą nawet zostać zauważone przez widzów podczas seansu.

Peter Freestone rozumie obawy fanów po tak długim okresie produkcyjnym film może nie spełnić pokrywanych w nim nadziei, jednak w dwóch godzinach trudno zamieścić wszystkie istotne rzeczy biorąc pod uwagę że film ma się zaczynać od zespołu Smile.

Peter zaznacza że nie jest to film wyłącznie dla zagorzałych fanów Queen i Freddiego lecz obraz który ma dać szerokiej publiczności rozrywkę jak i dać możliwość poznania zespołu, podkreśla on również fakt aby oczyścić umysł i dać się ponieść podczas projekcji gdyż takie jest główne założenie tej produkcji.

Cieszy fakt że żadna z postaci nie została wytypowana przez osobę którą ma odgrywać, zapobiegło to niezrozumiałym wyborom jakie mogły się pojawić po ewentualnych naciskach osób, które mają być odgrywane. Freestone bardzo chwalił Ramiego Malika (Freddie w filmie) za feeling granej postaci.

W filmie ma się pojawić bardzo dużo utworów Queen, niekoniecznie w kolejności chronologicznej lecz pasującej do sytuacji. Około 85 procent materiału jest reżyserii Bryana Singera, reszta została nakręcona przez Dextera Fletchera. Zapewnia on że przez ani minutę filmu nie będziemy się nudzić.

Peter jednak w wyraźnym smutkiem w głosie zaznaczył że mimo że będzie wymieniony w napisach jego postać nie pojawi się w filmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *