Natalia Posnova

Jak do tej pory dorobek muzyczny Queen próbowano przekuć na chyba już wszystkie możliwe formy. Wciąż pojawiają się coraz to ciekawsze covery ich największych hitów, niektóre w zupełnie nowych aranżacjach. Gdy na scenie nie króluje “Queen + …”, wtedy o zainteresowanie fanów zespołu walczą między sobą tak zwane tribute bandy. Powstają spektakle, musicale i masa innych projektów. Poprzeczka jest stale podnoszona, a apetyt wśród miłośników muzyki brytyjskiej królowej się zaostrza.

Potrzeba więc wielkoformatowych wydarzeń, ambitnych i ciekawych pomysłów. W Polsce klucz do takiego sukcesu odnalazł chociażby Jan Niedźwiecki tworząc projekt “Queen Symfonicznie”. I tak więc kiedy Polska ma Jana Niedźwieckiego, świat ma Natalię Posnovę.

Ta niezwykle utalentowana kompozytorka i wirtuozka zachwyca swoją interpretacją muzyki Queen. Można powiedzieć, że nadaje jej nowego życia. Po raz kolejny legenda rocka spotyka się z muzyką poważną. Posnova z hitów zespołu tworzy nowe, niezwykle rozbudowane aranżacje rozpisane na wiele instrumentów, w tym i na fortepian, przy którym sama zasiada. Z wcześniejszych dokonań artystki warto zwrócić uwagę na jej interpretację utworu z pozoru prostego – Flash:

 

 

Natomiast strona http://queenonline.com proponuje nam równie niezwykłe wykonanie The Show Must Go On:

 

Dlaczego interpretacja tego ponadczasowego hitu Queen jest niezwykła? Aranżacja stworzona przez Natalię Posnovę wychodzi poza pierwotne granice utworu, artystka sięga jeszcze głębiej do muzyki klasycznej, robi z tego SonatęSonatę Księżycową jak wskazuje tytuł. Pomysł na tak niekonwencjonalne rozbudowanie kompozycji pojawił się w głowie Posnovy, gdy ta usłyszała nagranie krótkiej rozmowy Freddiego Mercury’ego z Mikiem Moranem podczas pracy nad albumem Barcelona. “Zagraj to jak sonatę”, powiedział Freddie do Mike’a (współproducenta projektu). Można powiedzieć, że te słowa zagrały w wyobraźni Natalii. Jej talent i umiejętności pozwoliły przekuć jej powstały zamysł na tak piękną interpretację utworu Queen – The Show Must Go On… Moonlight Sonata.

Zapraszamy do przeczytania oryginalnego wpisu na stronie Queen: http://www.queenonline.com/en/news-archive/the-show-must-go-on–moonlight-sonata/ oraz do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Natalii Posnovy, gdzie poznacie więcej szczegółów o jej działalności: http://www.nataliaposnova-piano.com/

Źródło zdjęcia w tle: http://static.queenonline.com.s3.amazonaws.com/cms_page_media/148457163917673/original_resize_720_360.png

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *