Kolejne szczegóły odnośnie sceny Q+AL

STUFISH, czyli ekipa odpowiedzialna za wizualną i techniczną stronę koncertów Queen + Adam Lambert postanowiła ujawnić nam więcej ciekawych szczegółów odnośnie nowej, specjalnie zaprojektowanej na obecną trasę sceny.

  • Scena zaprojektowana jest na kształt legendarnego Red Special Briana. Jej znaczna część, tak jak w gitarze Maya, wykonana jest z czarnej, połyskującej warstwy, natomiast brzegi pokryte zostały chromowaną czerwienią.
  • Wymiary tej sceny to 21 metry szerokości i 34 metry długości.
  • Sam wybieg sięga 21 metrów, co pozwoli muzykom dotrzeć jeszcze dalej w głąb publiczności.
  • Jest to jak narazie najlepiej dopieszczona technicznie scena, jaką STUFISH udało się stworzyć dla Queen. Jej głównym elementem jest 8 tonowy, wykonany w kształcie owalu, chromowany i w czerwonym kolorze ‘Halo’, czyli potężne mocowanie nad sceną z nowoczesnym, bardzo widowiskowym oświetleniem kinetycznym. Konstrukcja ma aż 15 metrów szerokości, 9 metrów głębokości i 1.2 metrów wysokości, na której umieszczone jest 94 ruchomych świateł umieszczonych w lustrzanych puszkach.
  • Konstrukcja ‘Halo’ pozwala uzyskać bardzo spektakularne i dynamiczne efekty wizualne. Oświetlenie ma szeroki zakres ruchu w linii wertykalnej oraz możliwość odchylania się o kąt 45° w kierunkach lewo-prawo i przód-tył. Mechanizm pozwala na wykonywanie najrozmaitszych kombinacji oświetlenia przy jednocześnie dużej prędkości, co tworzy niesamowitą rock ‘n’ rollową atmosferę widowiska.
  • Na scenie zobaczymy także o wiele więcej niż dotychczas elementów wideo wyświetlanych za muzykami.
  • Materiały wideo wyświetlane będą na dwóch kinetycznych ekranach, których szeroki zakres płynnego i szybkiego ruchu oraz różne wariacje ułożenia sprawią, że będziemy mogli podziwiać muzyków pod, nad, za lub nawet pomiędzy kolorowymi ekranami, co niejednokrotnie doprowadzi nas do złudzenia, iż tworzą oni wspólną z nimi całość.
  • Dodatkowo, na scenie zamontowane są trzy ruchome podesty, z których jeden z nich mający 6 metrów szerokości pozwala wznieść się na wysokość 4 metrów. Uświetni to zarówno gitraowe popisy Briana, jak i nada dramatyzmu wykonywanemu przez Lamberta Bohemian Rhapsody.
  • Za całokształt show odpowiedzialny jest nie tylko STUFISH, ale także współpracujący z nim Rob Sinclair (oświetlenie) oraz Sam Pattinson, Third Company (marketing).
  • STUFISH jest dumny z trwającej już dłuższy czas współpracy z Queen. Obecna trasa jest trzecią okazją do zaprezentowania możliwości firmy. Ekipa miała też swój udział w zrealizowanym w tym roku musicalu We Will Rock You w Kopenhadze.

 

źródło zdjęcia przedstawiającego scenę Q+AL: http://static.queenonline.com.s3.amazonaws.com/cms_page_media/149866067027488/original_resize_720_360.jpg

źródło zdjęcia w tle: http://static.queenonline.com.s3.amazonaws.com/cms_page_media/149856002651648/original_resize_720_360.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *