Gitara podpisana przez Erica Claptona, Briana Maya oraz Pete’a Townshenda odnaleziona po 10 latach

 

Podpisana przez Maya, Claptona i inne legendy rocka gitara, która miała być przekazana na cele charytatywne, została odnaleziona po 10 latach od jej zagubienia przez pocztę.

Cena jej sprzedaży szacowana jest na około 20.000 funtów (prawie 95.000 zł)

Ten pokryty autografami, klasyczny Fender Stratocaster należy do promotora muzycznego Davida Allena z Market Harborough. Miał on wystawić ten szacowany na 20.000 funtów (prawie 95.000 zł) instrument na aukcję charytatywną dla Rainbows Children’s Hospice.

Jednak kiedy na gitarze swoje podpisy złożyły takie gwiazdy jak Jimmy Page, Mark Knopfler, Bill Wyman, Gary Moore oraz Pete Townshend, instrument zaginął.

Poszukiwania rozpoczęła odpowiedzialna za jej doręczenie spółka Parcelforce. Nie znaleziono jednak żadnego śladu zaginionej przesyłki, a firma w ramach przeprosin przekazała 17.000 funtów (prawie 80.600 zł) dla fundacji.

Gitara miała być przewożona już vanem do Davida w hrabstwie Leicestershire. Wcześniej autograf złożył na niej Eric Clapton.

Ku zdziwieniu Davida, dwa tygodnie wcześniej gitara została wystawiona na internetową sprzedaż. Sprawą zajęła się policja.

Instrument wraz z innymi przedmiotami trafił na sprzedaż po śmierci właściciela domu, w którym się znajdował.

Sprzedająca gitarę osoba nie była niczemu winna. Kosztowała ją tylko 35 funtów (około 166 zł).

Gary Moore, zmarły gitarzysta grupy Thin Lizzy, podpisujący Fendera.

Teraz 59-letni David jest ponownie w posiadaniu gitary, która wreszcie trafi na planowaną 10 lat temu aukcję charytatywną.

„Nie mogę uwierzyć, że po tylu latach udało nam się ją w końcu odzyskać.”, mówi David. „Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek znowu ją zobaczymy. Mamy ogromny dług wdzięczności u osób, które poinformowały nas, gdzie znajduje się gitara, jak również u policji, która przyczyniła się do jej szybkiego i bezpiecznego powrotu. Ci ludzie byli niesamowici. To, że znowu jestem w jej posiadaniu, napełnia mnie szczęściem i nadzieją.”

O samej akcji charytatywnej, którą rozpoczął w 2007 roku, David wypowiada się następująco: „Mierzyliśmy wysoko, chcąc nie tylko zebrać niezbędne środki dla fundacji, ale też wypromować Rainbows jako organizację samą w sobie.”

Gitara ma być jeszcze podpisana przez inne ikony rocka, a następnie trafi do domu aukcyjnego specjalizującego się tego typu pamiątkami. Tym razem David nie spuści jej z oka.

„Gdziekolwiek trzeba by było się z nią udać, nie wypuszczę jej z rąk.”, dodaje Allen.

Po zaginięciu oryginału w 2007 roku David otrzymał jeszcze jednego Fendera od jego producentów. Swoje autografy złożyli na nim Cliff Richard, Bill Wyman, Jools Holland, Duane Eddy oraz inni.

Allen nie jest pewny, co stanie się z tym egzemplarzem, ale prawdopodobnie zostanie on wykorzystany do wsparcia fundacji Children in Need.

Recznik Rainbows, Nish Saujani, powiedział, że pieniądze pozyskane ze sprzedaży gitary znacząco odmienią byt młodzieży w przytułku.

„To niesamowita historia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Davidowi oraz muzykom, którzy z uprzejmością złożyli swoje autografy na gitarze.”, dodaje Nish. „Te pieniądze pomogą nam wesprzeć młodzież i ich rodziny w regionie East Midlands.”

z https://www.leicestermercury.co.uk

Autorstwa reportera Toma Macka Seniora
14:43, 30 styczeń 2018

tłumaczenie Konrad Miśkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *