Brian o nadchodzącej książce oraz trasie koncertowej

W tym roku fanów Queen czekają przynajmniej dwie miłe niespodzianki: stworzona przez Briana Maya swoista biografia zespołu w wersji fotoalbumu czyli Queen in 3-D, która do sprzedaży trafi już 25 maja oraz ogłoszona pod koniec stycznia tego roku trasa koncertowa Queen + Adam Lambert po Ameryce Północnej. Brian postanowił więc skierować do nas kilka słów odnośnie swojej własnej, papierniczej produkcji, przy czym nie omieszkał się również ujawnić małej tajemnicy związanej z nadchodzącą trasą.

“Przez te wszystkie, złote lata Queen nosiłem ze sobą mój stereoskopowy aparat, więc jest to zbiór zdjęć, jakie zrobiłem wtedy przy jego użyciu”, mówi Brian o książce Queen in 3-D, która czeka na swoją premierę. “Przy większości z tych zdjęć, to ja stałem za obiektywem, ale są też takie, gdzie widnieje cały zespół i w tych przypadkach powierzałem sprzęt komuś innemu. Okładka książki opatrzona jest soczewkowym nadrukiem uwiecznionego na zdjęciu Freddiego, który to ma wprowadzić nas w trójwymiarowy klimat całego wydawnictwa, i do którego w tym przypadku nie potrzebujemy specjalnych okularów. Najlepsze jednak znajduje się w środku…”. Z dalszej wypowiedzi Briana wynika, że naprawdę jest na co czekać. Na każdej stronie czekać nas będą wyjątkowe zdjęcia. Część z nich będzie wielkoformatowa, zajmująca całą stronę, do których oglądania nie potrzebujemy okularów, natomiast te do podziwiania w formacie 3-D, będą mniejsze, ale przy pomocy specjalnych, dołączonych do wydawnictwa okularów będziemy mogli podziwiać je w równie niezwykłej, jak na tak stare zdjęcia, jakości. Okulary, które znajdziemy w książce, zostały zaprojektowane i stworzone w Londynie, choć Brian nie ukrywa, że ich masowa produkcja będzie miała miejsce nie gdzie indziej jak w Chinach. Okulary te są całe żółte, co odnosi się do koloru kultowej kurtki Freddiego, którą nosił na występach w 1986 roku. Brian zaleca nam korzystać z tych spejalnych okularów w dobrze oświetlonym miejscu, ponieważ ma to znaczący wpływ na jakość odbioru oglądanych przez nas zdjęć. Dodatkowo zapewnia nas on, że jakość wydruku tej książki przewyższa jakość wielu innych tego typu wydawnictw. “Queen in 3-D” będzie nie tylko przygodą “w trzecim formacie” z zespołem, który zapamiętaliśmy najlepiej (z Freddiem i Johnem). Zobaczymy tam również efekt pierwszych spotkań Briana z aparatem stereoskopowym oraz zdjęcia z okresu minionej działalności Queen z Paulem Rodgersem czy też tej trwającej z Adamem Lambertem.

Pozostały już niecałe dwa miesiące do premiery “Queen in 3-D” i wydaje się, że Brian powiedział już wystarczająco dużo na jej temat. Polecamy obejrzeć całą wypowiedź Briana. Znajdziecie tam krótki instruktaż odnośnie właściwego używania okularów (wideo na dole wpisu). Przy okazji zapraszamy jeszcze do zapoznania się z nowo utworzoną stroną poświęconą wyłącznie Queen in 3-D, dostępnej pod tym adresem: http://www.queenin3-d.com/

Wypadałoby jednak rozwinąć dalej tytuł wpisu. Wiemy już co do przekazania miał Brian odnośnie książki. Jaką natomiast informację przygotował dla nas jeżeli chodzi o nadchodzącą trasę koncertową? … Będzie Europa! Trasa po Europie przewidziana jest na październik. Dodatkowo w grudniu Queen + Adam Lambert będzie można spotkać na koncertach w UK. Świetna informacja, nieprawdaż? Czekamy na szczegóły odnośnie tej części trasy i mamy nadzieję, że nie zabraknie w niej Polski.

materiał źródłowy: http://www.queenonline.com/

źródło zdjęcia w tle: http://www.queenin3-d.com/wp-content/uploads/2017/03/video-bg2-5.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *