Brian May wyrusza na polowanie …

… A przynajmniej nie powstydziłby się tego.

Boxing Day to charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii święto obchodzone 26 grudnia związane nie tylko z dalszym wręczaniem sobie prezentów i rozpoczynającymi się poświątecznymi wyprzedażami, ale także z tak zwanym Drag Hunt.

Drag Hunt jest formą polowania myśliwskiego, którego początki w UK sięgają 19 wieku. Jest to wydarzenie podobne do naszego święta Hubertusa. W pierwotnym konspekcie tego wydarzenia myśliwi, wraz z przystosowanymi do tropienia psami, udawali się w pogoń za zwierzyną – zazwyczaj lisem. Taka gonitwa kończyła się niegdyś jego pochwytaniem lub zabiciem. Tak było do 2004 roku, kiedy to władze Zjednoczonego Królestwa wprowadziły zakaz zabijania zwierzyny podczas gonitwy. Jednak wprowadzony zakaz był od tego czasu jeszcze wielokrotnie łamany przez zapalczywych myśliwych. Aż do dziś …

Tegoroczny Drag Hunt, który odbędzie się w centrum miasta Swansea, będzie pozbawiony jakiejkolwiek przemocy. Postarali się o to jego organizatorzy – Byron John oraz Kate Pickard. Oczywiście całą akcję wspomaga dobrze znany nam działacz na rzecz ochrony praw zwierząt – Brian May.

To nie za zwierzyną będą gonić w te Święta myśliwi ze swoimi psami, ale za człowiekiem. Spokojnie, nie przejmie on dotychczasowej roli lisa w tej gonitwie … a przynajmniej nie zupełnie. Do jednego z jeźdźców zostanie doczepione trochę psich pyszności, z którymi wyruszy on na 10 minut przed rozpoczęciem gonitwy. Celem jest wytropienie śladu po uciekinierze oraz jego pochwycenie. Na tym pogoń się kończy – zero przemocy, żadnej ofiary. Tak przyjazna forma Drag Hunt będzie niewątpliwie atrakcją dla rodzin z dziećmi.

Brian jest z tego zdecydwoanie zadowolony! Na swoim blogu zamieścił artykuł z gazety, który mówi o całej akcji, w kótrej z przyjemnością się udzielił.

S Wales Evening Post

Zdjęcie z wpisu ze strony brianmay.com, do którego odwołuje się powyższy tekst.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *